دکمه موبایل منو

جزییات خبر

چهارشنبه / ۴ تیر ۱۳۹۹ / ۱۰:۱۴
سرویس : البرز
کد خبر : ۱۷۵۶۷۹
گزارشگر : ۹۸

البرزی‌ها بیش از ۳۱۳ میلیارد ریال زکات پرداخت کردند

(چهارشنبه ۴ تیر ۱۳۹۹) ۱۰:۱۴

خیران، کشاورزان و دامداران البرزی با پرداخت رقمی معادل ۳۱۳ میلیارد ریال زکات، ضمن رشد ۴۵۰ درصدی در زکات مستحبی، بخشی از نیازهای محرومان استان را برطرف کردند.

 
به گزارش پایگاه خبری کمیته امداد، رضا لشینی معاون مشارکتهای مردمی کمیته امداد امام (ره) البرز با اشاره به اینکه زکات در بین مأموریت‌های این نهاد برای رفع نیازهای خانوارهای مددجوی البرزی، یکی از منابع مهم به شمار می‌رود گفت: بیش از ۸۰ درصد وجوهات پرداختی زکات به رفع آمور معیشتی مددجویان کمیته امداد امام (ره) و سایر نیازمندان و ۲۰ درصد نیز به ساخت و تعمیر مسکن روستاها اختصاص‌یافته است.
وی خاطرنشان کرد: زکات پرداختی مردم به ارائه جهیزیه برای خانواده‌های نیازمند، آمور درمانی محرومان،، تحصیل و آموزش فرزندان خانواده‌های نیازمند، تامین لوازم زندگی و همچنین صرف آزادی زندانیان غیر عمد شده است.
وی با ابراز امیدواری از ترویج رویکرد اجتماعی زکات در بین اقشار مختلف مردم و امکان آشنایی بیشتر و حضور فعال و مؤثرتر آحاد جامعه درزمینه احیاء فریضه زکات عنوان کرد افزود: استفاده از ظرفیت مراکز نیکوکاری به‌عنوان هسته‌های زکات استان و انجام تکالیف قانونی تمامی دستگاه‌های عضو ستاد
لشینی بابیان اینکه زکات البرزی‌ها در دو بخش واجب و مستحب جمع‌آوری می‌شود عنوان کرد: خیران، کشاورزان و دامداران البرزی با پرداخت رقمی معادل ۳۱۳ میلیارد ریال زکات، ضمن رشد ۴۵۰ درصدی در زکات مستحبی، بخشی از نیازهای محرومان استان را برطرف کردند.
وی افزود: جمع‌آوری میوه و تره‌بار از خیّران حجره‌دار بازار میوه و تره‌بار کرج و جمع‌آوری پوشاک، کالای جهیزیه و ارزاق عمومی از صنوف مختلف و بنکداران کالا برای توزیع بین مددجویان جزو فعالیت‌های ستاد زکات استان البرز است.
 
 
تعداد بازدید : ۵۸۱
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید