دکمه موبایل منو

جزییات خبر

شنبه / ۲۲ دی ۱۳۹۷ / ۰۸:۰۴
سرویس : البرز
کد خبر : ۱۶۶۱۳۳
گزارشگر : ۹۸

ماجرای صدقه دادن و مسلمان شدن مهندس چینی پروژه آزادراه تهران – شمال

(شنبه ۲۲ دی ۱۳۹۷) ۰۸:۰۴

رئیس شورای بخش آسارا از توابع جاده چالوس در استان البرز ماجرای جالبی را از صدقه دادن مهندس چینی در پروژه آزادراه تهران شمال و مسلمان شدنش بیان کرد.

 
به گزارش سایت خبری کمیته امداد، سید حسین موسوی رئیس شورای آسارا گفت: چند سال پیش من و تعدادی از دوستانم در بخش آسارا به همراه مهندسان کشور چین در پروژه آزادراه تهران شمال مشغول به کار بودیم. برخی مواقع که برای قطعاتی از آزادراه به موانعی مانند کوه و صخره برخورد می‌کردیم چندین انفجار انجام می‌دادیم و این انفجارها برای افرادی که در آن محیط کار می‌کردند همواره خطراتی را ایجاد می‌کرد. بنابراین من و دوستانم با صدقه‌ دادن از خداوند دفع بلاها و خطرات را طلب می‌کردیم. یکی از مهندسان چینی که صندوق صدقات را دید و از کار ما مطلع شد از این صندوق و علت صدقه دادن با تعجب سؤال کرد و مانیز از اعتقادمان به صدقه و اینکه این پول‌ها برای نیازمندان هزینه می‌شود و به‌وسیله برکات آن از خداوند می‌خواهیم بلاها و خطرات را از ما دور کند، با او سخن گفتیم. پس‌ازآن او مدتی ما را زیر نظر داشت و یک روزبه ما گفت من به این صدقه دادن شما اعتقاد پیدا کردم.
وی ادامه داد: من در پروژه‌های زیادی کارکردم و همواره کارگران زیادی را دیدم که دچار سانحه شدند ولی در اینجا سوانح و حوادث خیلی کم و جزئی است. از آن روزبه بعد او نیز به همراه ما صدقه می‌داد و جالب اینجا که صدقه‌اش را با یوان پول رایج چین به صندوق صدقات کمیته امداد می‌انداخت. حتی هنگامی‌که بخش‌های اصلی از پروژه به اتمام می‌رسید و ما به شکرانه سلامتی خودمان گوسفند قربانی می‌کردیم و گوشت آن بین نیازمندان توزیع می‌شد آن مهندس چینی نیز بخشی از هزینه قربانی را پرداخت می‌کرد.
او کم‌کم به آداب‌ورسوم و ارزش‌های ما علاقه‌مند شده بود تا جایی که ایام محرم به همراه ما در مراسم عزاداری امام حسین علیه‌السلام شرکت می‌کرد و پس از مدتی نیز مسلمان شد و نامش را به نام مبارک حسین تغییر داد.
 
تعداد بازدید : ۱,۰۷۵

پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید