دکمه موبایل منو

جزییات خبر

دوشنبه / ۱۷ دی ۱۳۹۷ / ۰۹:۰۰
سرویس : البرز
کد خبر : ۱۶۶۰۶۴
گزارشگر : ۹۸

کسب مقام سوم ژیمیناستیک کشوری توسط مددجوی کمیته امداد

(دوشنبه ۱۷ دی ۱۳۹۷) ۰۹:۰۰

مددجوی تحت حمایت کمیته امداد البرز با تلاش و پشتکار در شرایطی که خانواده او در یک اتاق کوچک زندگی می‌کنند، مقام سوم کشوری «اکروژیم» از شاخه‌های ورزش ژیمیناستیک را کسب کرد.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، فرزند مددجوی البرزی با اشاره به سختی‌های زندگی خود درراه رسیدن به موفقیت گفت: من متولد سال ۱۳۸۱ هستم. از وقتی خودم را شناختم پدر را در رنج و بیماری سخت دیدم. او به دلیل ابتلا به بیماری کلیوی و دیالیز شدن توان تأمین معاش را نداشت و روزبه‌روز وضع جسمانی‌اش وخیم‌تر می‌شد تا اینکه پزشکان گفتند به‌سرعت باید تحت عمل جراحی قرار گیرد ولی چون پدرم نارسایی قلبی نیز داشت امکان عمل فراهم نشد و متأسفانه پس از مدتی در سن ۴۲ سالگی درگذشت.
وی بابیان اینکه پس از فوت پدرش به همراه مادر در یک اتاق کوچک در خانه مادربزرگ ساکن شدند، افزود: ما زندگی سخت و پرمشقتی را گذراندیم و با توصیه یکی از دوستان تحت حمایت کمیته امداد قرار گرفتیم. مادرم به‌عنوان پرستار بچه مشغول به کار شد و زندگی ما با کمک کمیته امداد، کارکردن مادر و حمایت ۹ حامی طرح اکرام ایتام وضعیت بهتری پیدا کرد. من هم‌اکنون در دبیرستان نمونه دولتی تحصیل می‌کنم و معدل سال گذشته‌ام بالای ۱۹ شد از طرفی عضو انجمن خوشنویسان ایران نیز هستم.
مددجوی نخبه ورزشی هنری و علمی با اشاره به علاقه‌اش در رشته ورزشی ژیمیناستیک گفت: در حال حاضر مدت 10 سال است که در رشته آکروژیم از زیرشاخه‌های ورزش ژیمیناستیک است فعالیت می‌کنم و تاکنون به همراه تیم دو مقام سوم استانی و کشوری را کسب کرده‌ام و درآینده تصمیم دارم به یاری خدا و با تلاش بیشتر در تحصیل، هنر خوشنویسی و رشته ورزشی ژیمیناستیک افتخارآفرین باشم.
وی بابیان توضیحاتی در مورد رشته آکروژیم ادامه داد: آکروژیم شاخه‌ای از ورزش ژیمناستیک است که در آن حرکات آکروباتیک به‌مدت دو دقیقه و سی ثانیه در گروه‌های دو الی چهار نفره انجام می‌شود. در این شاخه از رشته ورزش ژیمناستیک ژیمناست‌ها با کمک هم می‌توانند حرکات آکروباتیک زیبایی را به نمایش بگذارند اما این کار آمادگی بسیار بالایی را می‌طلبد. ورزشکاران این رشته باید ازلحاظ روانی و جسمانی آمادگی بالایی داشته باشند و کاملاً نزدیک به هم فعالیت کنند. آکروژیم به دلیل بالا بردن احساس مسئولیت و ایجاد اعتماد نسبت به هم تیمی‌های خودشان نیاز به تمرین زیادی دارند.
انتهای پیام
 
تعداد بازدید : ۱,۰۹۴

پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید