دکمه موبایل منو

جزییات خبر

سه شنبه / ۱۱ دی ۱۳۹۷ / ۰۷:۲۳
سرویس : البرز
کد خبر : ۱۶۵۹۴۷
گزارشگر : ۹۸

مددجوی کمیته امداد جوان‌ترین تولیدکننده صنف جوراب‌بافان

(سه شنبه ۱۱ دی ۱۳۹۷) ۰۷:۲۳

فرزند مددجوی تحت حمایت کمیته امداد البرز با کمک این نهاد کارگاه تولیدی جوراب راه‌اندازی کرده و هم‌اکنون جوان‌ترین تولیدکننده صنف جوراب‌بافان است.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، فرزند مددجوی البرزی با اشاره به اینکه ضمن خودکفایی برای پنج نفر نیز کارآفرینی کرده است گفت: ۲۵ سال پیش پدرم در یک سانحه تصادف صدمه دید و به دلیل مشکل اعصاب و روان توان اداره زندگی را از دست داد. مادرم از زمانی که من ۹ ساله بودم عهده‌دار امور خانواده شد. هم‌زمان با توصیه یکی از نزدیکان تحت حمایت کمیته امداد قرار گرفتیم و حدود ده سال است که از خدمات این نهاد بهره‌مند هستیم.
وی بابیان اینکه مادرش به دلیل وضعیت حاد پدر نمی‌توانست خارج از خانه کار کند افزود: معیشت خانواده ما با کمک امداد و خیران تأمین می‌شد و من در دوران تحصیل با حمایت حامیان طرح محسنین و کمک امداد درس خواندم و دیپلم گرفتم.
جوان کارآفرین البرزی ادامه داد: پس از دیپلم در یک تولیدی جوراب به‌صورت رایگان مشغول به کار شدم تا کار را یاد بگیرم. سپس مدتی در یک تولیدی دیگر کارکردم تا با دریافت حقوق ماهانه کمک‌خرج خانواده باشم. تا اینکه با توجه به تجربه‌ای که در تولیدی جوراب کسب کرده بودم تصمیم گرفتم مستقل شوم و برای خودم کارکنم لذا با مراجعه به کمیته امداد و راهنمایی شغلی مشاوران این نهاد سی میلیون تومان تسهیلات قرض‌الحسنه اشتغال دریافت کردم. ۹ میلیون تومان از آن مبلغ را بابت ودیعه مکانی برای کارگاه دادم با ۱۳ میلیون تومان دستگاه‌های موردنیاز را خریداری و با ۸ میلیون تومان دیگر نخ تهیه کردم و به لطف خدا تولیدی جوراب راه‌اندازی شد.
وی با اشاره به اینکه طی این مدت توانسته با سود حاصل از کار مبلغ ودیعه کارگاه را افزایش دهد و کمک‌خرج خانواده نیز باشد بیان کرد: من اهداف بزرگ‌تری در سردارم و در آینده می‌خواهم کارگاه را گسترش دهم و محصولاتم را به خارج از کشور صادر کنم.
گفتنی است هم‌اکنون این جوان ۱۹ ساله در کارگاه جوراب‌بافی خود برای پنج نفر دیگر نیز کارآفرینی کرده و جوان‌ترین عضو اتحادیه صنف جوراب‌بافان است.

انتهای پیام

 
تعداد بازدید : ۱,۳۵۳

پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید