دکمه موبایل منو

جزییات خبر

یکشنبه / ۹ دی ۱۳۹۷ / ۰۹:۱۱
سرویس : البرز
کد خبر : ۱۶۵۹۰۵
گزارشگر : ۹۸
در ۹ ماهه ۹۷ انجام شد

پرداخت ۲۲ میلیارد تومان تسهیلات اشتغال به نیازمندان البرزی

(یکشنبه ۹ دی ۱۳۹۷) ۰۹:۱۱

۲۲ میلیارد تومان تسهیلات قرض‌الحسنه اشتغال به مددجویان تحت حمایت کمیته امداد استان البرز و نیازمندان جویای کار پرداخت شد.

 
معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان البرز درزمینه خدمات اشتغال‌زایی این نهاد به محرومان در ۹ ماهه سال ۹۷ گزارشی ارائه داد.
به گزارش سایت خبری کمیته امداد، شاهین رضایی، معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان البرز با اشاره به لزوم ترغیب مددجویان و نیازمندان به حرکت در مسیر اشتغال و کسب استقلال اقتصادی گفت: در این مدت با اعطای تسهیلات از محل اعتبارات قرض‌الحسنه سهم اشتغال بانک‌ها و صندوق قرض‌الحسنه امداد ولایت و کاریابی بیش از ۱۲۰۰ فرصت شغلی برای مددجویان تحت حمایت کمیته امداد و نیازمندان جویای کار ایجادشده است.
وی توانمندسازی جامعه هدف به‌منظور خروج از چرخه حمایتی این نهاد را مهم‌ترین آرمان کمیته امداد برشمرد و افزود: ۲۲ میلیارد تومان تسهیلات قرض‌الحسنه اشتغال به مددجویان تحت حمایت کمیته امداد استان البرز و نیازمندان جویای کار پرداخت شد.
رضایی بابیان اینکه تعدادی از فرصت‌های شغلی مددجویان از طریق کاریابی‌ها ایجاد می‌شود گفت: ۵۵ درصد از دریافت‌کنندگان تسهیلات اشتغال زنان و ۴۵ درصد نیز مردان هستند و حدود ۲۸۵ نفر نیز از طریق کاریابی‌ها جذب بازار کار شدند. همچنین هشتاد درصد دریافت‌کنندگان تسهیلات شهری و بیست درصد روستایی هستند.
معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان البرز ارائه آموزش‌های مهارتی به مددجویان را به‌عنوان پیش‌نیاز اشتغال در زمره محورهای اصلی حوزه توانمندسازی برشمرد و اعلام کرد: طی این مدت حدود ۱4۰۰ مددجوی فاقد مهارت در دوره‌های آموزشی مراکز معتبر و مورد تأیید سازمان فنی و حرفه‌ای شرکت کردند.
وی با اشاره به اینکه کارشناسان اشتغال کمیته امداد البرز برای اطمینان از پایداری و دوام مشاغل ایجادشده از سوی مجریان طرح‌های خودکفایی به‌طور مستمر بر مراحل اجرای طرح نظارت می‌کنند گفت: تسهیلات اشتغال این نهاد  تا سقف بیست میلیون تومان و با تنوع حدود یکصد شغل قابل پرداخت است.
انتهای پیام
 
تعداد بازدید : ۳۸۱

پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید