دکمه موبایل منو

جزییات خبر

سه شنبه / ۱۴ شهریور ۱۳۹۶ / ۱۳:۱۰
سرویس : البرز
کد خبر : ۱۵۷۱۹۷
گزارشگر : ۶۷

ارائه خدمات مشاوره به 2 هزار مددجوی البرزی

(سه شنبه ۱۴ شهریور ۱۳۹۶) ۱۳:۱۰

بیش از دو هزار مددجو در قالب بانوان سرپرست خانوار ، دانشجویان و دانش آموز از خدمات متنوع مشاوره ای کمیته امداد در البرز بهره‌مند شدند .

مدیرکل کمیته امداد البرز ، گزارشی از عملکرد حوزه مشاوره و راهنمایی این نهاد از ابتدای سال تاکنون و در استان البرز ارائه کرد .

به گزارش سایت خبری کمیته امداد ؛ محمد محمدی فرد ، مدیرکل کمیته امداد البرز  با اشاره به اینکه توانمند سازی فرهنگی  خانوارهای تحت حمایت کمیته امداد همواره درکنار توانمند سازی اقتصادی مورد توجه این نهاد قرار دارد ، گفت : انواع مشاوره های گروهی و چهره به چهره در زمینه های بهداشت روان ، تحصیلی ، ازدواج ، تربیت فرزندان و مقابله با آسیب های اجتماعی به مددجویان مراجعه کننده به دفاتر این نهاد در  شهرستان های کرج ، فردیس ، ساوجبلاغ ، نظرآباد ، طالقان و اشتهارد ارائه شده است .

وی با تاکید بر استفاده از مشاوران تخصصی و اساتید مجرب حوزه و دانشگاه در بخش مشاوره ، افزود : بیش از دو هزار مددجو در قالب بانوان سرپرست خانوار ، دانشجویان و دانش آموز از خدمات متنوع مشاوره ای کمیته امداد در البرز بهره مند شده اند .

محمدی فرد ، بیان کرد : بهترین راه مقابله با آسیب های اجتماعی و مصون نگه داشتن مددجویان از خطرات تهاجم فرهنگی ، سرمایه گذاری با برنامه و هدفمند در جهت آگاهی بخشی از طریق مشاوره ، توسعه آموزش و تقویت روحیه معنوی آنان به ویژه از طریق شناخت تعالیم قرآن و سیره اهل بیت است .

مدیرکل کمیته امداد البرز یادآور شد : یکی از برنامه های مهم این نهاد آماده سازی نوعروسان تحت حمایت برای آغاز زندگی مشترک موفق و از طریق مشاوره و آموزش است .

وی با ذکر این نکته که در حال حاضر حدود  سه هزار و 300 دانش آموز ، دانشجو و طلبه از خدمات فرهنگی و آموزشی این اداره کل در البرز بهره مند هستند ، افزود : امسال در بحث غنی سازی اوقات فراغت خانواده های و دانش آموزان تحت حمایت در چهار بخش کانونهای امداد ، کانونهای سایر دستگاهها ، کانون جوانان پیرو ولایت و برگزاری اردوهای بلند مدت و کوتاه مدت از خدمات فرهنگی این نهاد بهره مند شده اند .

محمدی فرد با اشاره به عناوین برنامه های این نهاد در ایام اوقات فراغت دانش آموزان ، گفت : کانونهای فرهنگی و تربیتی کمیته امداد ، در راستای ارائه خدمات آموزشی به دانش آموزان این نهاد در حوزه های پرورشی ، فرهنگی ، ورزشی و هنری ، با هدف پرورش استعدادهای درخشان ، تقویت باورهای دینی و ترویج فرهنگ کار و تلاش فعالیت می کند .

مدیرکل کمیته امداد البرز با بیان این که اعتبارات فرهنگی کمیته امداد از محل منابع دولتی و مردمی تامین می شود ، گفت : همواره سهم معینی از مشارکت مردم نوعدوست در طرحهای فقرزدایی به امور آموزشی ، فرهنگی و تحصیلی نیازمندان اختصاص پیدا می کند .

انتهای پیام


تعداد بازدید : ۲۶۸پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید