دکمه موبایل منو

جزییات خبر

یکشنبه / ۱۲ شهریور ۱۳۹۶ / ۰۸:۰۳
سرویس : البرز
کد خبر : ۱۵۷۰۶۹
گزارشگر : ۶۷
در قالب طرح شجره طیبه انجام شد

اهداء 4 تن میوه به محرومان از سوی باغداران نظرآبادی

(یکشنبه ۱۲ شهریور ۱۳۹۶) ۰۸:۰۳

باغداران نیکوکار نظرآباد از ابتدای سال جاری تاکنون به میزان چهار هزار کیلو میوه به ارزش 12 میلیون تومان به هزار خانواده تحت حمایت کمیته امداد اهداء کردند .

مدیر کمیته امداد نظرآباد با توجه به فصل برداشت میوه گزارشی از روند اجرای طرح " شجره طیبه " در این شهرستان ارائه کرد .

به گزارش سایت خبری کمیته امداد ؛ کاوه بکان ، مدیر کمیته امداد شهرستان نظرآباد با اشاره به اینکه مشارکت خیران در طرح های مختلف فقر زدایی سهم قابل توجهی در کمک های بلاعوض این نهاد به مددجویان دارد ، گفت : هشت باغدار نظرآبادی با مالکیت بیش از چهار هکتار باغ میوه در قالب طرح " شجره طیبه" و به منظور اهدای بخشی از محصول میوه به محرومان با کمیته امداد این شهرستان همکاری دارند .

وی افزود : باغداران نیکوکار نظرآباد از ابتدای سال جاری تاکنون به میزان چهار  هزار کیلو میوه به ارزش 12 میلیون تومان به حدود هزار خانواده تحت حمایت این نهاد اهداء کرده اند .

بکان گفت : انواع میوه های فصل شامل سیب گلاب ، گیلاس ، آلو ، زردآلو ، شلیل و هلو  توسط روحانی زکات کمیته امداد ، دریافت و عصر همان روز معین بین مددجویان ساکن در شهرستان نظرآباد توزیع می شود .

مدیر کمیته امداد شهرستان نظرآباد با بیان آثار و برکات احسان ، گفت : برکت در مال ، گشایش رزق و روزی ، برآورده شدن نیاز محرومان و احیاء سنت های حسنه اسلامی در جامعه از جمله فواید مشارکت در طرح " شجره طیبه " است .

وی تاکید کرد : مقوله زکات در دین مبین اسلام از جایگاه ویژه های برخوردار است و در بسیارى از آیات شریف قرآن کریم به همراه بر پا داشتن نماز آمده است .

بکان افزود : ترغیب کشاورزان ، باغداران و دامداران نیکوکار و خیران اصناف به مشارکت در امور خیرخواهانه مدتی است در دستور کار قرار دارد و توسعه این امر به منظور ارائه خدمت بهتر به محرومان با جدیت پیگیری می شود .

مدیر کمیته امداد شهرستان نظرآباد ، گفت : مردم نوعدوست نظرآباد در صورت تمایل می توانند با حضور در دفتر این نهاد در طرح های متنوع فقرزدایی با موضوعات مسکن ، درمان ، طرح های اکرام ایتام و محسنین و جهیزیه ثبت نام کنند .

وی عمده مشارکت خیران را در طرح اکرام ایتام اعلام کرد و گفت : حدود سه هزار نیکوکار در نظرآباد کفالت ایتام تحت حمایت کمیته امداد و فرزندان طرح محسنین را بر عهده دارند .

انتهای پیام

تعداد بازدید : ۱۷۱پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید