دکمه موبایل منو

جزییات خبر

یکشنبه / ۵ شهریور ۱۳۹۶ / ۰۹:۳۷
سرویس : البرز
کد خبر : ۱۵۶۸۴۷
گزارشگر : ۶۷
مدیرکل کمیته امداد البرز خبر داد :

بهره‌مندی 1200 کودک دچار سوءتغذیه از سبد غذایی

(یکشنبه ۵ شهریور ۱۳۹۶) ۰۹:۳۷

هزار و 200 کودک زیر شش سال مددجو در استان البرز با هدف پیشگیری از ابتلا به سوء تغذیه سبد غذایی دریافت کردند .

  مدیرکل کمیته امداد البرز بخشی از برنامه های این نهاد در زمینه تامین سلامت مددجویان در البرز را تشریح کرد .

 به گزارش سایت خبری کمیته امداد ، محمد محمدی فرد ، مدیرکل کمیته امداد البرز با بیان اینکه سبد غذایی پیشگیری از ابتلا به سوء تغذیه  به صورت هر دو ماه یک بار بین خانواده های تحت حمایت دارای کودک زیر شش سال توزیع می شود ، گفت : ارزش هر سبد غذایی  140 هزار تومان است  که از ابتدای سال تاکنون برای کالای تحویلی به خانواده های مشمول طرح ، رقمی معادل 340 میلیون تومان هزینه شده است .

وی با اشاره به اینکه اجرای برنامه های مرتبط با وضعیت تغذیه کودکان تحت حمایت با هدف کنترل رشد و تامین سلامت آنان در سنین کودکی انجام می شود ، افزود : هزار و 200 کودک زیر شش سال مددجو در البرز  با هدف پیشگیری از ابتلا به سوء تغذیه سبد غذایی دریافت کردند .

محمدی فرد ، اعلام کرد : بیش از 28 هزار مددجو در البرز از طریق 198 مرکز درمانی طرف قرار داد  از خدمات بهداشتی و درمانی کمیته امداد بهره مند هستند .

مدیرکل کمیته امداد البرز ، گفت : گوشت قرمز و سفید ، برنج ، ماکارونی ، شیر ، حبوبات ، تخم مرغ ، پنیر ، کره ، سیب زمینی ، خرما ، ماست ، میوه و سبزی ، سبد پیشگیری از ابتلا به سوء تغذیه را تشکیل می دهد .

وی با اشاره به بهره مندی 112 مددجوی دارای بیماری خاص و صعب العلاج از خدمات رایگان شیمی درمانی و دیالیز مراکز طرف قرار داد این نهاد در البرز ، افزود : عمده مددجویان تحت حمایت دارای بیماری خاص و صعب العلاج به علت ابتلا به انواع سرطان ، ام اس ، نارسایی کلیه و اختلال رشد از خدمات درمانی ویژه این نهاد استفاده می کنند .

محمدی فرد ، ضمن تاکید بر لزوم مشارکت مردم نوعدوست در طرح شفاء و کمک به بیماران نیازمند خاص ، یادآور شد : " طرح شفاء " عنوان طرحی است که به موجب آن کمیته امداد با همیاری و مشارکت خیرین و نیکوکاران نسبت به رفع نیازهای درمانی خانواده های تحت حمایت امداد با اولویت بیماران خاص و صعب العلاج اقدام می کنند .

مدیرکل کمیته امداد البرز ، گفت : مطابق توافق انجام شده با دانشگاه علوم پزشکی استان ، تحلیل اطلاعات مربوط به نمودار رشد کودکان تحت حمایت این اداره کل به صورت شش ماه یکبار تهیه ، به روز رسانی و جهت ارائه خدمات در اختیار حوزه حمایت و سلامت کمیته امداد البرز قرار داده می شود .

وی ، بهره گیری از ظرفیت خیران به منظور کاهش آلام محرومان دردمند ، التیام بخشیدن و رسیدگی به امور بیماران صعب العلاج ، شناسایی و نیاز سنجی و طبقه بندی درمانی خانواده های تحت حمایت را از برنامه های حوزه سلامت این نهاد برشمرد .

انتهای پیامتعداد بازدید : ۲۰۴پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید